شهلا دانشفر

خوش آمديد

با تمام قوا برای آزادی زندانیان سیاسی به میدان آییم!

بنا به گزارشهای منتشر شده در جریان تظاهرات میلیونی مردم در روزهای ٥ و ٦ دی، نزدیک به هزار نفر دستگیر شدند. آمار دقیقی از شمار دستگیر شدگان در دست نیست. اما بنا بر اخباری که از زندان میرسد تعداد آنان آنقدر زیاد است که تنها در بند٢٤٠ نزدیک به ٥٠٠ نفر نگهداري ميشوند. گفته میشود عده زیادی را نیز به زیر زمین اوین انتقال داده اند. تعدادی نیز به زندان گوهردشت کرج انتقال داده شده اند.

خانواده های دستگیر شدگان اخیر هر روزه در مقابل زندان اوین و “دادگاه انقلاب جمهوری اسلامی” جمع میشوند و پیگیر وضع عزیزان خود و خواهان آزادی فوری آنان از زندانند. روز ١٦ دیماه از ساعت ٩ صبح صدها نفر از خانواده های بازداشت شده به “دادگاه انقلاب” جمهوری اسلامی مراجعه کرده و خواهان آزادی عزيزانشان از زندان شدند. وضعیت بسیاری از دستگیرشدگان ناروشن است و این موضوع موجب نگرانی شدید خانواده ها شده است. تعدادی از خانواده ها از شدت نگرانی به پزشکی قانونی مراجعه کرده اند تا بلکه در آنجا خبری از عزیز خود کسب کنند، اما جوابی نگرفته اند. دستگیر شدگان در تماسهای تلفنی خود با خانواده ها از تعداد زیاد دستگیر شدگان گزارش داده اند.

جمهوری اسلامی در ٦ دی مردم معترض را با خشونت تمام مورد یورش قرار داد و جوانان معترض را که با آنها درگیر میشدند با لگد و مشت و باتوم مورد حمله قرار میداد. خشونت نیروهای انتظامی خانواده ها را نسبت به وضع دستگیرشدگان بیش از بیش نگران کرده است. خانواده های دستگیر شدگان از اینکه احتمالا فرزندانشان زیر شکنجه های وحشیانه برای  اعتراف گیری های فرمایشی تلویزیونی و غیره قرار دارند اظهار نگرانی میکنند. بویژه رجز خوانی های جلادانی چون رادان و اژه ای مبنی بر اینکه مجازات بازداشت شدگان اعدام است، بر نگرانی آنها افزوده و به خشم و اعتراض آنان دامن زده است. خانواده های دستگیر شدگان اخیر اعلام کرده اند که تا آزادی همه بازداشت شدگان به تجمعات هر روزه خود ادامه خواهند داد.

اعتراض میلیونی مردم در ٦ دی انقلاب مردم را گامی بزرگ به جلو برداشت. بدنبال این اتفاق سراسیمگی و آشفتگی رژیم را بیش از هر وقت میتوان دید. مقابله و رودرویی مردم در ٦ دی با نیروهای سرکوبگر رژیم و و بعضا خلع سلاحشان رژیم را به شدت به وحشت انداخته است. جمهوری اسلامی راهی برایش نمانده است. جمهوری اسلامی که به چشم خود دیده است که نه حکومت نظامی و نه شکنجه و زندان نمیتواند، مردم معترض را عقب بزند، به سیاست دستگیری وسیع و تهدید به اعدام و کشتار متوسل شده است. جدا از دستگیری در تظاهراتها ، هم اکنون ٦ نفر از کارگران نیشکر هفت تپه در زندانند و رضا رخشان یکی دیگر از اعضای هیات مدیره این کارخانه در این هفته دستگیر و زندانی شده است. فعالین حقوق کودک از جمله مریم ضیا را در همین هفته دستگیر کرده اند. اما تظاهرات میلیونی مردم در ٦ دی نشان داد که کار این رژیم تمام است و پایان عمر جمهوری اسلامی را حتی از زبان رسانه های بین المللی نیز میشنویم. اکنون انقلاب ما در مرحله تعیین کننده ایست. آزاد کردن زندانیان سیاسی از دست این جلادان گام تعیین کننده ای در پیشروی انقلاب است. باید با تمام قوا در کنار خانواده های دستگیر شدگان اخیر و تمامی زندانیان سیاسی برای باز کردن درب زندان ها به میدان آییم. برای آزادی زندانیان سیاسی در دانشگاه و در مقابل زندان اوین و همه مراکزی که دستگیر شدگان را به آنجا منتقل کرده اند وسیعا تجمع کنیم و خواهان آزادی فوری تمامی زندانیان سیاسی از زندان شویم. در و دیوار را از شعار زندانی سیاسی آزاد باید گردد پر کنیم و به هر شکلی که میتوانیم تجمع بر پا کنیم و برای آزادی فوری زندانیان از زندان فشار آوریم. جان زندانیان سیاسی در زندان در خطر است ، با تمام قوا برای آزادی آنها به میدان آییم

انترناسيونال ٣٣٠، ١٨ دي ٨٨.*

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: