شهلا دانشفر

خوش آمديد

ما ساختار شکنیم، با حجاب برگیران و با انقلابمان

هر چه اعتراضات مردم حاد تر میشود، بحث بر سر حجاب داغتر میشود. جایگاه حجاب در حکومت جمهوری اسلامی را میتوان در همین طرح حجاب و عفافشان  که اخیرا به راه انداخته اند و اظهارات رده های مختلف از آیات عظام و و حجت الاسلام ها و مقامات حکومتی شان دید. در طول این یکسال خیزش انقلابی مردم، جمهوری اسلامی، همانطور که نیروی انتظامی اش را به خیابان کشیده است، همانطور که کهریزک و بازداشتگاههای مختلفش را براه انداخته است و همانطور که احکام اعدام و سرکوبش را به اجرا گذاشته است، در مقابل ” بدحجابی و بی حجابی ” شمشیر کشیده است و طرح های امنیت اجتماعی و عفاف و حجاب و غیره را به راه انداخته است. طرح هایی که سرپرستی آن نیز با نیروی انتظامی و پلیس و رادان و احمدی مقدم و امثال آنها  بوده است. همه اینها نشانگر جایگاه حجاب در ساختار این حکومت است.

در همین هفته جعفر شجونی عضو روحانیت مبارز در سخنانی به مناسبت سالروز مرگ فاطمه زهرایشان به خبرنگار اجتماعی “فردا” میگوید: “برخی این روزها مسئله حجاب را ابزار سیاست خود قرار داده اند و به گونه ای می خواهند به جمهوری اسلامی دهن کجی کنند”. همچنین همین هفته همایشی تحت عنوان “حجاب و عفاف و نقش آن در پیروزی انقلاب اسلامی” در خوزستان برگزار شد. همایشی که در آن طلاب و استادان حوزه و دانشگاه،  رییس داشنگاه چمران اهواز و  نماینده خامنه ای در این استان جمع شدند.  همه این حرفها بر دو نکته درست اشاره دارد، یکی اینکه حجاب برگیران کل نظام و قوانین ارتجاعی اسلامی این حکومت را نشانه رفته است و یک جنبش قویست در دل انقلابی که با قدرت به جلو میرود. دوم اینکه می بینیم سران ریز و درشت حکومت، و طلاب و مراجع دینی شان در همایش خوزستان جمع میشوند و از طرح حجاب و عفاف و نقش آن در پیروزی انقلاب اسلامیشان سخن میگویند.

راه انداختن طرح حجاب و عفاف، برپایی همایش مقامات دینی و کشوری و لشگری این حکومت بر سر حجاب، همه و همه  نماز وحشت این حکومت است در برابر انقلابی که به جلو میرود و دارد حجاب این پرچم آپارتاید جنسی را به زمین میزند. این اتفاقات را وصل کنید به عرایضی که چندی پیش حجت‌الاسلام کاظم صدیقی خطیب نماز جمعه تهران داشت و ربط حجاب زنان به زلزله که به موضوعی جهانی تبدیل شد و با کمپینی جهانی پاسخ گرفت، تا ابعاد حجاب برگیران و اوج گیری جنبش آزادی زن در ایران، این زلزله ای که پایه های این حکومت را به لرزه درآورده است، را دریابیم.

بدین ترتیب امروز دیگر تصور نکنم همه آن کسانیکه مثل شیرین عبادی و غیره میگفتند اسلام با حقوق زن تناقض ندارد، حجاب امر زنان ایران نیست و غیره بتوانند دم بر آورند. اگر چه همینها امروز از در دیگری وارد میشود. از این در که حجاب برگیران به خشونت دامن میزند، و در عین حال تفرقه افکنانه است، چون اکثریت مردم ایران مسلمانند. اینها را میگویند چون به چشم خود میبینند که پیشروی جنبش علیه تبعیض علیه زن در جامعه، حجاب برگیران بعنوان پرچم رژیم آپارتاید جنسی، آنچنان ابعادی بخود گرفته است که ارکان اصلی این حکومت را نشانه رفته است و براستی دارد کل ساختار حکومت را در هم می پیچد. اما کیست که نداند که اتفاقا امروز آنچیزی که کل مردم را متحد میکند، بر زمین زدن حجاب این شیشه عمر رژیم و به زیر کشیدن این حکومت است. آنچیزی که امروز بیشترین وحدت و اتحاد را در میان مردم بوجود میاورد، در هم شکستن کل این حکومت با همه قوانین ارتجاعی اسلامیش و پايمال كردن حجاب بعنوان پرچم و یک رکن مهم حکومت اسلامی در ایران است. و آن چیزی که مردم برای آن عزم کرده اند. بر هم زدن کل این ماشین دولتی، در هم شکستن کل این ماشین سرکوب و جنایت و همه ساختارهایش است. بله ما ساختار شکنیم و با حجاب برگیران و با انقلابمان کل بساط این حکومت را جمع میکنیم

انترناسيونال ٣٤٩، ٣١ ارديبهشت ٨٩.*

 

 

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: