شهلا دانشفر

خوش آمديد

وحشتي عظيم از بي حجابي گسترده

زنان بي حجاب ايران زلزله مي سازند . اين عين گفته  کاظم صديقي امام جمعه موقت تهران و يكي از حجت الاسلام هاي جمهوري اسلامي است. او ميگويد: “زناني که طبق موازين اسلامي لباس نمي پوشند، مردان جوان را به بيراهه مي کشانند و زنا را در جامعه گسترش مي دهند که احتمال زلزله را تشديد مي کند”. البته ايشان اين سخنان را در هشدار به نزديکي خطر زلرله در تهران با ١٢ ميليون جمعيت ميگويد. ميتوان فهميد که درد حجت الاسالم کاظم صديقي چيست. درست ميگويد زنان بدحجاب عامل زلزله هستند، چون زمين را زير پاي اين جانوران به لرزه در آورده اند. چون انقلابي در جريان است که جنبش عليه تبعيض عليه زنان يک رکن مهم آنست و حجاب برگيران تعرض هر روزه اين جنبش به پايه هاي اين حکومت. جنبشي که تهران با ١٢ ميليون را بارها و بارها به لرزه در آورده است.

جمهوری اسلامی یک حکومت آپارتاید جنسی بنا کرده تا در پرتو تحقیر و فشار هر روزه زنان و برافراشتن پرچم حجاب بر سر در جامعه جمهوری اسلامی بماند . حکومت آپارتاید جنسی برپا کرده تا در پرتو صنعت مذهبش پولهای کلان میلیاردی به جیب بزند و جامعه را چنین به فقر و تباهی بکشاند. یکی از وحشی ترین حکومت های سرمایه داری جهان است که اساس قوانینش بر آپارتاید جنسی و ستمکشی زن نوشته شده است . در این حکومت زن منشا همه گناه و مورد تحقیر هر روزه است. زن ناموس مرد است. و هیچ اختیاری بر سرنوشتش ندارد. زن باید عفت داشته باشد و عفتش نیزحجاب است. و زن و مرد باید از هم جدا باشند، و اگر در خانه بماند و شوهرداریش را بکند، صواب آخرت را برده است. بنابراین زنی که بدحجاب است، کل این کاخ بنا شده را بر روی سر این حضرات خراب ميكند. بنابراین جرمش سنگین است. باید دستگیر و زندانیش کرد. باید سنگسار و اعدامش کرد. و برای همین “طرح عفاف و حجاب” لازمست و برای اجرای آن احمدی مقدم رییس ناجا  آماده به خدمت است. بله حسابی وحشت کرده اند. امروز دیگر معضل جمهوری اسلامی صرفا  مبارزه با “بدحجابی ” نیست. بلکه بقول حجب الاسلام رهبر رئيس فراكسيون روحانيون مجلس، “روند بدحجابي‌ها تبديل به بي‌حجابي كامل شده است”. این کابوسی است که همه شان را به هراس انداخته است. زنان دارند حجاب ها را برمیدارند. زنان نه تنها در مترو بلکه در مغازه ها و فروشگاهها حجاب ها را برمیدارند. در هواپیما و در فرودگاهها حجاب را برمیدارند. در تیم ورزشی و در مسابقات جهانی حجاب را برمیدارند. مردم دارند دیوار آپارتاید جنسی را روی سر این جنایتکاران خراب میکنند. اینست لب و اساس اظهارات وحشتزده سران این حکومت و حجت الاسلامها و  خطیبان نماز جمعه هایشان. چون خوب میدانند که پیام سیاسی این کار چیست.  چون حجاب کل موجودیتشان است و همانطور که اشاره کردم جمهوری اسلامی بدون حجاب، جمهوری اسلامی نیست و حجاب شیشه عمر این رژیم  است.

واقعیت اینست که امروز وقتی کسی میخواهد از پیشروی انقلاب مردم سخن بگوید، وقتی کسی میخواهد تبیینی از اوضاع سیاسی جامعه و اعتراضات مردم بدهد، یک فاکتور مهم حجاب برگیران است. این انقلابی است که هر روز با قدرتی بیشتری به جلو می آید و  میرود تا بساط این جنایتکاران و آپارتاید جنسی شان را جارو کند. بله از موج اعتراضات مردم حسابی ترسیده اند و  در برابر تعرض گسترده جامعه، دارند آخرین تقلاهایشان را میکنند. دوباره دارند نیرویشان را بسیج میدهند و طرح امنیت و عفاف و حجاب و غیره را راه می اندازند تا بلکه اعتراضات زنان آزادیخواه  و کل جامعه را قدمی عقب بزنند. محمد نجار وزیر کشور در همین هفته از اجرای طرح عفاف و حجاب و کنترل وضعیت پوشش زنان خبر میدهد. احمدی مقدم آمادگی ناجا را برای پیشبرد این طرح اعلام میکند. اما قبلا هم، آنموقع که هنوز کارشان به اینجا کشیده نشده بود، آنموقع که مردم در چنین ابعادی بیرون نیامده بودند و جامعه در چنین حدی از تب و تاب نبود،  انواع و اقسام این طرح ها را امتحان کردند و رد شدند. سال گذشته بود که در مقابل موج اعتراض جامعه احمدی نژاد دستور متوقف کردن اجرای طرح حجاب و عفاف را داد. اظهارات همین امروزشان نیز دارد استیصال و درماندگی شان را بخوبی نشان میدهد.

در همین رابطه است که می بینیم مدتی است که یکی از موضوعات بحث در خطبه های نماز جمعه که علی العموم به مهمترین مسایل سیاسی، اجتماعی اختصاص داده میشود، مساله “بدحجابی و بیحجابی” است. چون وخامت اوضاع را بخوبی دریافته اند. همین هفته یک موضوع  بحث  کاظم صديقي خطيب نماز جمعه در مورد همین موضوع بود و هفته قبلترش علم الهدی  خطیب نماز جمعه مشهد، با دهانی کف کرده از خشم،  زنان را مورد حمله و توهین قرار میدهد و خطاب به آنان میگوید:  “اي کساني که صدها مرد را در مسيري شهواني قرار مي‌دهيد شما در قيامت از يک جانور هم پست‌تر هستيد. ما اگر مي‌گوييم حجاب داشته باشيد به معناي مخالفت با هنر و زيبايي نيست بلکه مي‌کوشيم تا هنر در خدمت ابتذال نباشد”.

این سخنان یک گشتاپوی حکومت آپارتاید جنیسی خطاب به زنان است که بوی تعفن و اوج وحشی گری و ارتجاعش را میتوان دید.  سخنان گشتاپویی که چنین مستاصل در برابر جنبش قدرتمند علیه تبعیض علیه زن و علیه حجاب این پرچم آپارتاید جنسی، به هذیان گویی افتاده است.

دو هتفه قبلتر از آنهم نمازگزاران قم، همان اوباشانی که قبلا به روی زنان بدحجاب اسید می پاشیدند و تیغ میکشیدند،  عاجزانه علیه بدحجابان راهپیمایی کردند و دست یاری بسوی خدا دراز کردند و در کنار همه اینها حجب الاسلام های مختلف نیز داد سخنشان بلند شده است.

خلاصه اینکه بقول خودشان نه چیزی از اسلامیتشان به جا مانده است و نه از حکومتشان. بطور واقعی نیز مردم دیگر برای به زیر کشیدن این حکومت خیز برداشته اند و همانطور که در هر حرکت اعتراضی شعار مرگ بر دیکتاتور سر میدهند، عکس خامنه ای و احمدی نژاد و سران این حکومت را آتش میزنند، مرگ بر اصل ولایت فقیه میگویند، همانطور هم حجاب ها را بر میدارند. و علیه تبعیض و علیه آپارتاید جنسی مبارزه میکنند.  احمد جنتی از خطبای نماز جمعه، چندی پیش در خطابه اش برداشتن حجاب ها را از دشمنی اسرايیل و امریکا خطرناکتر توصیف کرد. حق هم دارند. حجاب برگیران یک عرصه مهم تعرض سیاسی بر جمهوری اسلامی است. عرصه مهمی که سی و یکسال است موضوع جنگ و کشاکش مردم با این حکومت است و خود نیز یک فاکتور مهم در تغییر توازن قوای سیاسی جامعه و کشیده شدن به اوضاع انقلابی امروز بوده است.  مجموعه اظهارات همین هفته شان را نیز باید در همین چهارچوب و اینکه  چگونه در حلقه محاصره انقلاب مردم قرار گرفته اند دید. همانطور که اشاره کردم حجب الاسلام رهبر از اینکه “بدحجابی” به “بیحجابی کامل” تبدیل شده است، فریادش بلند است. و ماهواره ها را عامل اصلی و مروج “فساد” بر میشمارد. او با بيان اينكه مقاله‌اي را در مورد دنياي غرب مطالعه كرده میگوید: آنها اگر بي‌حجاب هستند، ديگر آرايش نمي‌كنند، و بعد ادامه میدهد: “اما كسي گذرش به ميدان تره‌بار يا پاساژ، بيفتد، عده اي قابل توجه از زنان را بزك كرده خواهد ديد. حالا اين سؤال مطرح مي‌شود كه آيا اين حجاب، برازنده خانواده‌هاي جامعه نجيب است؟”. و خلاصه در آخر سخنش میپرسد، پس حکومت چه میکند.

دقیقا کابوس واقعی برایشان همین است. حکومت چه میکند؟  همه شواهد نشان میدهد که  اوضاع از دستشان خارج شده است. همه این اتفاقات ابعاد استیصال و وحشت این رژیم و قدرت جنبش انقلابی عظیمی را نشان میدهد که سکولار است، علیه تبعیض و نابرابری است و کوتاه نمی آید. همچنین همه این حقایق نشان میدهد که جنبش حجاب برگیران، یک عرصه مهم تعرض به جمهوری اسلامی است . سران رژیم با این اظهارات دارند به شکستشان اذعان میکنند. خودشان دیدند که چگونه در چهارشنبه سوری جوانان آتش برپا کرده و عکس سران رژیم را آتش زدند و حجاب سوزاندند. دیدند که چگونه در هشت مارس و در چهارشنبه سوری در محلات سنندج حجاب برگیران شد و حجاب ها را بر آتش انداختند و در کوچه و خیابان و هر روزه می بینند که چگونه زنان در مترو و در فروشگاه ها حجاب ها را برمیدارند و دیگر کاری از اوباش حزب الله و طرحهای امنیت اجتماعی شان ساخته نیست.

حجاب برگیران یک جنبش تعرضی مهم به این رژیم و حجاب یکی از ارکان قدرتش است. باید این جنبش را قوی تر به جلو برد. باید این جنبش را بصورت جمعی و گروهی در محلات و در مترو و در محیط های کار، در همه جا با قدرت متحدمان به پیش بریم. در محلات با قدرت متحد کمیته های محلاتمان، در خیابان و مترو و اماکن عمومی بصورت آکسیون و تظاهرات های موضعی بساط حجاب برگیران را برپا کنیم و با این کار در برابر حجاب اجباری شان بایستیم و خلغ سلاحشان کنیم.  با برداشتن حجاب ها پرچم جمهوری اسلامی را در همه جا و در تمام محلات به زیر بکشیم. حجاب برگیران، در کنار اعتصابات سراسری، و متشکل شدنمان حول خواستهای سراسری و ایجاد شوراها و کمیته های محلات در تمام شهرها ، همه و همه آن گامهای مهم در پیشروی انقلاب است. باید این گام ها را برداشت. اول مه روز جهانی کارگر بهترین فرصت برای اعتراضی سراسری است. اول مه را همچون هشت مارس به اول مه علیه حجاب و آپارتاید جنسی تبدیل کنیم. یک بند قطعنامه های ما در اول مه لغو حجاب اجباری و همه قوانین تبعیض علیه زنان است. به استقبال این روز بزرگ میرویم

انترناسيونال ٣٤٥، ٣ ارديبهشت ٨٩.*

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: