شهلا دانشفر

خوش آمديد

شکستی دیگر برای جمهوری اسلامی

 در آستانه سال جدید احمدی مقدم یکی از جنایتکارترین فرماندهان نیروی انتظامی رژیم اسلامی کارنامه سرکوبگریهایشان را ارائه داد. این کارنامه بطور واقعی حکایت از شکست رژیم اسلامی در دو عرصه جمع کردن ماهواره ها و تعرض به زنان تحت عنوان امر به معروف و طرح حجاب و عفاف بود. او همانجا با گفتن اینکه نمیتوانیم مانند عربستان افرادی را استخدام کنیم، چوب دستشان دهیم و بگوییم مردم را امر به معروف و نهی از منکر کنید، عجز رژیم  را بیان کرد. هنوز یکماه از این اعلام شکست نگذشته است و اینبار او در بر خورد به موج اعتراضات گسترده در شهر مریوان علیه سرکوبگری هایشان و در اعتراض به تحقیر و توهین به زنان این استیصال و این شکست را دوباره بر زبان می آورد.

روز ۲۶ فروردین جانیان اسلامی در مریوان مرد جوانی را با پوشاندن لباس زنانه  و گرداندنش در  شهر، به شنیع ترین شکلی چهره ضد زن خود را به نمایش گذاشتند. چنین رفتار بیشرمانه ای از سوی رژیم جامعه را علیه حکومت اسلامی بسیج کرد. در همانروز در عکس العمل به این توهین بیشرمانه به زنان، بلافاصله تعدادی از زنان معترض مریوان با بر تن کردن لباس سرخ به خیابانها آمدند و در ظرف مدت زمان کوتاهی حرکت به راهیماپی بیش از ۴۰۰  نفر از زنان و مردم معترض در وسط این شهر تبدیل شد. این اعتراضات ادامه یافت و وقتی به اوج خود رسید که مردان بسیاری با پوشیدن لباس زنانه و با اعلام اینکه لباس زن بر تن کردن تحقیر نیست، به میدان آمدند و عکس های آنها مدیای اجتماعی را فرا گرفت. روند اوضاع نشان داد که مساله تنها محدود به مریوان نیست. بلکه موضوع اعتراض به حکومتی است که ضدیت با زن هویتش است و در حاکمیت سی و چند سال اش، زنان مورد تحقیر و ستم سیستماتیکی قرار گرفته اند. بدین ترتیب اعتراض علیه رژیم آپارتاید جنسی بطور واقعی از شهر مریوان شعله کشید و بلافاصله ابعادی اجتماعی بخود گرفت.  “جنش رهایی زن، فتنه ” که در همین فاصله اعلام موجودیشت را منتشر کرده بود، کمپینی تحت عنوان “در حمایت از زنان سرخ پوش مریوان” را اعلام داشت. با تلاش چهره های جهانی این جنبش از جمله مینا احدی و مریم نمازی موضوع ابعادی جهانی پیدا کرد و ۲۷ آپریل به روز اعتراضی جهانی در حمایت از “زنان سرخپوش مریوان” اعلام گردید. در همین فاصله در شهرهایی چون سلیمانیه و پنجوین در کردستان عراق اکسیونهایی اعتراضی علیه رزِیم آپارتاید جنسی ایران و در حمایت از اعتراضات مردم مریوان علیه زن ستیزی رژیم اسلامی بر پا شد.

این نبردی است که همچون موجی به راه افتاده و دامنه اش هر روز ابعاد اجتماعی تری بخود گرفته است. کارگران در آبادان با ارسال اس ام اس به بیش از هزار آدرس حمایت خود را از این اعتراضات اعلام کردند. کارگران بازنشسته در تهران از همین طریق اعلام حمایت نمودند و این موج اعتراضی همچنان در حرکت است. یک موج اعتراضی انسانی و آزادیخواهانه که علیه آپارتاید جنسی رژیم اسلامی قد علم کرده است. احمدی مقدم در برابر این موج است که چنین عاجزانه به سخن گفتن برآمده است.

او در رابطه با اتفاقات مریوان میگوید: “لباس زنانه به آن گونه‌ای که در کردستان داشته‌ایم، ‌نبوده؛ اما پارچه قرمزی را به سر این فرد انداخته بودند که قشنگ نیست و تذکرات لازم نیز به این افراد داده شد.” او در ادامه همین سخنان چنین میگوید: “اساسا حکم گرداندن اراذل و اوباش را قضات صادر می‌کنند که این مسئله نیز باید در زمانی باشد که آثار مثبتی به همراه داشته باشد و اگر نیروی انتظامی برای اجرای حکم وارد عمل می‌شود، تنها همان حکم را باید اجرا کند”.

در برابر اعتراضات گسترده مردم، احمدی مقدم در مقام دفاع برخاسته و میکوشد با گفتن اینکه آنها صرفا مجری احکام صادر شده اند، تلاش دارد تا گریبان خود را خلاص کند. همچنین می بینیم که او چگونه به غلط کردن افتاده و با زبونی تمام میکوشد تا راه عقب نشینی شان را فراهم کند.

سخنان احمدی مقدم جنایتکار بطور واقعی اعلام شکست آشکار رژیم اسلامی در برابر قدرت اعتراض مردم است. این سخنان یک دستآورد مهم برای جنبش اعتراضی مردم علیه رژیم اسلامی و سرکوبگریهایش و علیه ستمکشی زن است. کشاندن رژیم اسلامی به چنین موضعی زبونانه ای نتیجه مستقیم قدرت متحد مبارزه ما مردم است. قدرت خود را ببینیم و گامهای بعدی را به جلو برداریم. این “فتنه ایست” که جنش رهایی زن، با نشانه رفتن  رژیم اسلامی و قوانین ارتجاعی اسلامی اش دارد به جلو میبرد. به “فتنه ” و به این جنبش بپیوندیم.

 ششم اردیبهشت 92

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: