شهلا دانشفر

خوش آمديد

جمهوری اسلامی باید در سازمان جهانی کار و همه مراجع جهانی بایکوت شود

انزوای جمهوری اسلامی در سطح جهانی و بایکوت آن در سازمان جهانی کار و همه نهاد های بین المللی، بندی از قطعنامه اتحادیه کارگران مونتاژ استرالیا در پشتیبانی از مبارزات کارگران و مردم ایران است. این بخشی از کارزار جهانی ما است و تلاش داریم که این را به گفتمانی جهانی تبدیل کنیم. هر ساله نیز با حضور خود در اجلاس های سالانه آی ال او “سازمان جهانی کار”، این خواست را با صدایی رسا فریاد زده و اعلام داشته ایم که جمهوری اسلامی   ضد کارگر، ضد زن و ضد انسان است. این رژیم سنگسار، اعدام، زندان و شکنجه است و هیچ مشروعیتی از جانب مردم ایران ندارد. اعلام کرده ایم که جمهوری اسلامی مردم ایران را نمایندگی نمیکند و قاتل و سرکوبگر مردم است. اعلام کرده ایم که این رژیم سی و چند سال  است که با سرکوب و جنایت بر گرده جامعه حکومت کرده و زندگی توده های مردم را هر روز بیشتر به فقر و تباهی کشانده است. اعلام کرده ایم که مردم ایران رژیم اسلامی را نمیخواهند و خیزش انقلابی مردم ایران در سال ۸۸ خواست سرنگونی جمهوری اسلامی را به گوش جهانیان رسانده است. بدین ترتیب ما خواستار طرد و انزوای جمهوری اسلامی در سطحی جهانی شده ایم.

 ما در تمام اجلاس ها و تماسهایمان با سازمانها و نهادهای کارگری در سطحی جهانی چهره کریه رژیم جمهوری اسلامی را نشان می دهیم. رژیمی که کارگران را بخاطرمبارزات برحقشان برای دریافت دستمزد هایشان، برای داشتن حق تشکل، برای برخورداری از یک زندگی انسانی و برای ابتدائی ترین و بدیهی ترین حقوقشان زندان و شکنجه میکند. رژیمی که قاتل فرزاد کمانگرها و هزاران نفر از انسانهای معترض بوده است و همین الان برای معلم معترضی چون عبدالرضا قنبری را بخاطر شرکتش در تظاهراتهای میلیونی سال ۸۸ حکم اعدام صادر کرده است. جای این رژیم در هیچ سازمان و مرجع جهانی از جمله سازمان جهانی کار، آی ال او نیست، ما خواهان اخراج جمهوری اسلامی از این سازمانها شده ایم.  جای این رژیم، نمایندگان و سران آن بعنوان متهم در پشت میز محاکمه است. اکنون در ادامه این گفتمان ها و در ادامه تلاش ارسلان ناظری نماینده “کمپین برای آزادی کارگران زندانی” و عضو کمیته همبستگی بین المللی کارگری در کشور استرالیا اتحادیه مونتاژ استرالیا با ۱۳۰ هزار عضو در نشست روزهای ۲۶ و ۲۷ مارس خود چنین قطعنامه ای و با محکومیت و خواست انزوای سیاسی رژیم اسلامی را به تصویب رسانده است.

 قطعنامه کارگران مونتاژ استرالیا موفقیتی در پیشبرد چنین گفتمانی در سطحی جهانی است که بدون شک راه را برای پیشروی های بیشتر ما در این راستا باز میکند. هر موفقیتی در این زمینه میتواند سکوی پرشی برای ما باشد برای اینکه این خواست را جهانی کنیم. بخصوص اکنون که در آستانه اول مه روز جهانی کارگر است، اخراج جمهوری اسلامی از سازمان جهانی کار و دیگر مراجع جهانی و انزوای سیاسی آن یک بند مهم از قطعنامه ها و خواست ما در سطحی جهانی است.

 اجلاس سالانه سازمان جهانی کار در خرداد ماه برگزار میشود و جا دارد با تلاشی فشرده تر این خواست را به پیش بریم و به عنوان الگو و نمونه ای موفق، قطعنامه اتحادیه کارگران مونتاژ را در دست گرفته و خواهان پیوستن همه اتحادیه های کارگری در سطح جهانی به این حرکت بشویم.

 ما بعنوان کمیته همبستگی بین المللی کارگری- ایران، و کمپین برای آزادی کارگران زندانی در ایران تلاش میکنیم که امسال نیز در اجلاس سالانه سازمان جهانی کار حضور یابیم و صدای اعتراض کارگران و مردم ایران باشیم. اعتراض خود را علیه مماشات آی ال او با جمهوری اسلامی اعلام کرده و مثل هر سال با در دست داشتن عکس کارگران زندانی و زندانیان سیاسی خواستار اخراج جمهوری اسلامی از این اجلاس شویم.

 گفتنی است که دربندهای دیگر این قطعنامه کارگران اتحادیه مونتاژ استرالیا خواستار متوقف شدن فشار و تهدید بر روی فعالین و رهبران کارگری و آزادی فوری همه کارگران زندانی و زندانیان سیاسی شده اند. در این قطعنامه بر حق تشکل، اعتصاب و حقوق پایه ای کارگران در ایران تاکید شده است.

“کمپین برای آزادی کارگران زندانی” یک کمپین مهم کمیته همبستگی بین المللی کارگری در دفاع از کارگران زندانی است. ما در مدت فعالیتمان توانسته ایم حمایت اتحادیه های کارگری بسیاری را از جمله در همین یکساله اخیر نامه های حمایتی دلگرم کننده ای از سوی شورای اتحادیه های کارگری ونکور کانادا، اتحادیه کارگران پست کانادا، اتحادیه سراسری کارگران ترانسپورت سوئد، ال او، اتحادیه سراسری کارگران سوئد، سازمان عفو بین المللی، اتحادیه کارگران خدمات عراق، اتحادیه کارگران س ژت فرانسه، واحد ساختمانی عمومی اتحادیه ساختمان، جنگل، معدن و انرژی نیوسات ولس، اتحاديه کمون کونگسوينگر در نروژ، اتحادیه كارگران راه آهن دورو چیبا، ژاپن، اتحاديه كارگران بيكار س ژ ت، شاخه ليون فرانسه، اتحاديه رانندگان اتوبوس، ونکور، شعبه ٣٠ اتحاديه کارگران خدمات اجتماعي در سوئد، جنبش اشغال در ونکور، دریافت کرده ایم.

همین جا ضروری میدانم که از تلاش های همکاران کمپین برای آزادی کارگران زندانی و اعضای کمیته همبستگی بین المللی کارگری در کشورهای مختلف سپاسگزاری کنم. یوران گوستاوسون، افسانه وحدت، فرامرز قربانی، سیامک بهاری در سوئد؛ مسعود ارژنگ، حبیب بکتاش، یدی محمودی در کانادا؛ ارسلان ناظری در استرالیا؛ پاسکال دکامپ، یدی کوهی در فرانسه؛ حسام شکری در عراق؛ جمال صابری در ژاپن و بهرام سروش از سخنگویان این کمیته سپاسگزاری کنم. کمیته همبستگی بین المللی کارگری در این مدت با فعالین کارگری در کشورهای بسیاری چون مصر، اسپانیا، ایتالیا، آلمان و فرانسه در تماس برقرار کرده و این ارتباطات و این تلاشها ما را در موقعیت مساعدتری برای پیشبرد کارزار خود در دفاع از کارگران زندانی و زندانیان سیاسی در ایران و برای پیشبرد گفتمانمان برای به انزوا کشاندن جمهوری اسلامی در سطح جهانی قرار داده است.

 شهلا دانشفر هماهنگ کننده کمیته همبستگی بین المللی کارگری، و کمپین برای آزادی کارگران زندانی

بیست و سوم فروردین 92

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: