شهلا دانشفر

خوش آمديد

جوانفکر و باندهای حکومت

جنگ و جدال در درون سران حكومت بيش از هر وقت بالا گرفته است. يك نمونه پرسروصدای اين كشاكشها حرفهایی است كه در همين هفته علي اكبر جوانفكر سرپرست موسسه مطبوعاتی ایران و از افراد منتسب به باند احمدي نژاد با روزنامه اعتماد داشت كه بدنبال آن قضيه تا آستانه دستگيري او جلو رفت. او در واقع روی نقظه ضعفها و پرونده ها و مدارک علیه جناح مقابل انگشت گذاشت و آنها را تهدید کرد که حقایق پشت پرده را رو خواهد کرد و همین باند خامنه ای را به خشم آورد. اما از خلال سخنان او عمق نزاعهایشان نیز روشن تر بروز میکند. در قسمتي از اين گفتگو جوانفكر ميگويد :

” بله؛ ما از این دوستانمان (باند خامنه ای) منحرفیم، از باورها و رفتارها و برداشت‌های آنها منحرفیم. ما آنها را قبول نداریم. رفتار و منش آنها را قبول نداریم و از آنها منحرفیم، اینها درست است و اگر منظورشان از جریان انحرافی انحراف از باورهای خودشان است درست است .و بعد ادامه ميدهد:”مگر نگفتند ما رمال یا جن‌گیر هستیم، چرا اثبات نکردند؟ مگر نگفتند ١٥٠ میلیون دزدی کردیم پس چی شد سندش. چرا ملک‌زاده را ٦٠ روز انفرادی بردند؟” جوانفکر در مقابل اژه اي نیز ايستاده و با لحني تهديد آميز ميگويد :”آقاي متكي و اژه اي بهتر است ساكت بمانند . عزتشان در سكوتشان است. اگر پرده ها بيفتد مردم خيلي چيزها را مي فهمند” در همين جنگ و جدال جوانفكر ادامه ميدهد و ميگويد:” رییس‌جمهور با اژه‌ای مناظره کند که چه؟ درست است رییس دولت با وزیر اطلاعاتش مناظره کند؟ آقای احمدی‌نژاد که نمی‌تواند حرف‌هایش را بزند….رییس‌جمهور سند رو نمی‌کند به خاطر منافع نظام…” او در بخش ديگري از صحبتهايش در مورد جریانات سال ٨٨ و موسوی و کروبی و غیره اظهار نظر میکند و میگوید ” یک اتفاقی در کشور افتاد که نباید می‌افتاد، آقای موسوی یک رفتاری کرد که نباید می‌کرد، مقام معظم رهبری توصیه کردند و ایشان را فرا خواندند به رعایت مصالح کشور. رفتارهای تحریک‌آمیز آقای موسوی باعث شد یک عده به خیابان‌ها بیایند و درگیری ایجاد کردند، در این درگیری‌ها بسیاری از بچه‌های بسیجی و پلیس کتک خوردند و زخمی شدند. مگر نشدند؟ خب این اتفاق افتاد، طبیعی است که عده‌یی بازداشت می‌شوند و ممکن است در یک جایی‌ تر و خشک با هم بسوزند. اصلاح‌طلبان مرتکب اشتباهات بزرگی شدند و این اشتباهات را باید در جای خودش بررسی کرد اما حاضر نیستیم به خاطر اشتباهاتشان سر اینها را ببرند و بگویند اینها شایسته هر برخوردی هستند! من چنین چیزی را نمی‌گویم! قبول دارم که در تصمیم‌گیری و رویکردهایشان اشتباه کردند که این در جای خودش قابل طرح و بررسی است، اما این بحثی را که شما فرمودید اینطور پاسخ می‌دهم که وقتی التهاب می‌شود، وقتی تشنج و آشوب می‌شود ممکن است بعضا افراد بی‌گناه هم هدف برخورد قرار ‌گیرند و عده‌یی آسیب ببینند.”.

 از این سخنان روشن است که دو جناح بر سر همه چیز با هم جنگ و کشاکش دارند. جوانفکر فقط حرف خودرا نمیزند او پلاتفرم و موضع کل باند احمدی نژاد را بیان میکند. و  جناح مقابل نیز با حمله به جوانفکر در واقع دارد پیامش را به احمدی نژاد و کل جناحش میدهد. این جنگ روشن است که هرچند هم خامنه ای  و بقیه تلاش کنند همین روزها به نحو حاد و خونینی سرباز خواهد کرد. این جنگی است که مسببش مردمی هستند که کل حاکمیت را در وحشت مرگ فروبرده اند. و تا سرنگونی این حکومت از پا نمی نشینند.*

 آذر ٩٠

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: