شهلا دانشفر

خوش آمديد

جهاد اقتصادی خامنه ای و هراس از مردم

٣٠ بهمن خامنه ای تحت عنوان جهاد اقتصادی، سیاستهای کلی اقتصاد مقاومتی اش را به قوای سه گانه ابلاغ کرد. این طرح در ٢٤ ماده است که در مجمع تشخیص مصلحت نظام تهیه شده است. همه داستان نیز اینست که اقتصادشان به گل نشسته است و برای خریدن روزی بیشتر برای خود باید اندیشه ای کنند. لب و اساس این سیاستها جدا از یکسری خیالبافی ها مبنی بر تبدیل اقتصاد ایران به اقتصاد اول منطقه و غیره، پیاده کردن طرح های ریاضت اقتصادی بانک جهانی پول و فقر و فلاکت بیشتر کارگران و توده های محروم است. جهادشان نیز کشیدن کار بیشتر از گرده کار و تحمیل بی تامینی بیشتر بر مردم تحوان عناوین افزایش ارزش افزوده، توليد ثروت، بهره‌وري، كارآفريني، و کاهش هزینه های عمومی کشور و غیره است. هدفشان نیز به روشنی مقابله با “دشمن” اعلام شده است و این دشمن هم طبعا کارگری است که خواست اولش حداقل دستمزد دو میلیون تومان است و جامعه ای است که از فقر و فلاکت به جان آمده و خواستهایی دارد.

اکنون در پی اعلام این سیاستها، خامنه ای در نشستی با قوای سه گانه شان در ٥ اسفند در مورد چگونگی راههای اجرای این طرح سخن میگوید. در این نشست خامنه ای مشکلات اقتصادی را “مهمترین موضوع کشور و مردم” میخواند. در این نشست روحانی، علی لاریجانی و صادق املی لاریجانی بعنوان سران سه قوه لبیک خود را با سیاستهای مقاومتی خامنه ای اعلام داشتند. یک محور آن نیز همان طرح هدفمند کردن یارانه ها بود که بر اساس آن قرار است قیمت کالاهای حامل انرژی را افزایش دهند و نتیجه اش گرانی بیشتر و فقر بیشتر مردم خواهد بود.
اعلام جهاد اقتصادی خامنه ای، جمع شدن قوای سه گانه و اعلام سیاستهایشان، بیش از هر چیز نشانگر وحشت رژیم اسلامی را از وضعیت اقتصادی به بن بست رسیده و به گفته خودشان “شورش گرسنگان” است. هیچ طرح اقتصادی ای نجات بخش اقتصاد به گل نشسته رژیم اسلامی نیست. بحران اقتصادی همزاد این رژیم است و بانی آن خود حکومت اسلامی است. روند اوضاع سیاسی جامعه و گسترش هر روزه اعتراضات کارگری و جامعه پر التهاب امروز نیز شکست محتوم همه طرحهای اقتصادی شان را به نمایش میگذارد.

فوریه ٢٠١٤

https://rowzane.com/select-editor/7969-26-shahla-2.html

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: