شهلا دانشفر

خوش آمديد

نوروز و صدای آزادیخواهی و انسانیت از درون زندانها و از میان کارگران

در ایران همه چیز رنگ و بوی دیگر دارد. حتی روزهای جشنی چون نوروز. به مناسبت این روز پیامهای پرشوری از سوی کارگران چه از زندان و چه در بیرون از زندان و از سوی شماری از زندانیان سیاسی در بند انتشار یافته است که در آنها آزادی و برابری و زندگی انسانی فریاد زده میشود. پیامهایی که صدای اعتراض کارگران و کل جامعه علیه فقر و فلاکت و دستمزدهای چند بار زیر خط فقر است. پیامهایی که در آنها با شعار نه به اعدام، نه به خشونت، فراخوانش مبارزه متحد و سراسری برای جامعه ای آزاد و انسانی است. فراخوانش اتحادی سراسری علیه فقر و فلاکت و مصوبه جنایتکارانه جدید دولت مبنی بر ٦٠٨ هزار تومان حداقل دستمزد است. من هم به سهم خودم به همه کارگران، به همه کارگران زندانی و زندانیان سیاسی، به همه کسانی که عزیزانشان در بندند و یا عزیزی را از دست داده اند و به همگان سال نو را شادباش میگویم. من هم همراه با کارگران فراخوانم به اعتراضی سراسری بر سر خواستهایمان از جمله خواست افزایش فوری دستمزدها و دیگر مطالباتمان است. بیایید تا با هم در کنار خانواده های زندانیان سیاسی، سال آتی را به سال بازگشودن درب زندانها و آزادی همه زندانیان سیاسی از زندان تبدیل کنیم. بیایید تا به هم سال آتی را به سال اعتراضات گسترده سراسری برای رهایی از شر جهنم رژیم اسلامی تبدیل کنیم

بخش هایی از پیامهای کارگران چه از بیروی و چه از زندان و پیام زندانیان سیاسی را میخوانید:

بخشی از پیام اتحادیه آزاد کارگران ایران به مناسبت فرا رسیدن سال نو

اتحادیه آزاد کارگران ایران در پیام خود ضمن اشاره به اعتراضات گسترده کارگران در سال گذشته خصوصا بر سر خواست افزایش دستمزدها، ضمن اعتراض به دستمزدهای چندبار زیر خط فقر مصوب دولت برای سال آتی و فراخوان به عموم کارگران برای اعتراضی سراسری و پیام به کارگران و عموم مردم و خانواده های زندانیان سیاسی میگوید: ما تلاش و مبارزه بیشتر و اتحاد و همبستگی برای پایان دادن به وضعیت مشقت بار کنونی را سرلوحه آغازی دگرگون کننده در سال جدید خواهیم کرد و همدوش با کارگران در سراسر کشور لحظه ای از مبارزه برای دست یابی به حقوق انسانی مان باز نخواهیم ایستاد.

بخشی از پیام کمیته هماهنگی برای کمک به ایجاد تشکلهای کارگری

فرا رسیدن نوروز و بهاری دیگر و آغاز سال ۱۳۹۳ را به همه کارگران و خانواده های کارگری و همه مردم شرافتمند، تبریک و شادباش می گوییم. باشد که طبقه کارگر در سال جدید، با اتکا به نیروی خود به مبارزه برای ایجاد تشکل های خود ساخته و مستقل بپردازد و با اتحاد و همبستگی کارگری برای دستیابی به خواسته ها و مطالبات خود به پیش برود.

بخشی از پيام شادباش علي نجاتي به مناسبت فرا رسيدن سال جدید:

علی نجاتی در پیام خود ضمن اشاره به تورم و گرانی و اعتراض به تصمیم دولت مبنی بر ٦٠٨ هزار تومان دستمزد، میگوید: “من به عنوان یک کارگر افزایش ۲۵ درصدی دستمزد، که دهن کجی به توده زحمت کش و ستم دیده است را محکوم کرده و خواهان افزايش دستمزد بر اساس هزینه‌ هاي يك زندگي انساني مي باشم و از تمامی کارگران وهمچنین فعالین کارگری تقاضا دارم که با اتحاد و همدلي نسبت به این افزایش دست مزد اعتراض خود را اعلام دارند.

بخشی از پیام رضا شهابی از رهبران کارگری در بند ٣٥٠ اوین که در بیمارستان امام خمینی بستری است: اكنون ما كارگران، معلمان، زنان، دانشجويان، دانش‌آموزان و مردم آزاديخواه در كنار هم و به دور از كينه و با اتحاد و همبستگي براي رسيدن به هدف نهايي‌مان كه عدالت و آزادي و برابري است در سال جديد با شعار تشكل مستقل من كو، نان من كو، كار من كو، مسكن من كو مبارزه كنيم. من به عنوان كارگر شركت واحد و عضو هيات مديره و مسئول مالي سنديكاي شركت واحد در حالي كه چهار سال متوالي است در زندان به سر مي برم ضمن تبريك و شادباش سال نو به همه كارگران زحمتكش و همكارانم در شركت واحد، فعالين كارگري و مردم شريف و آزاديخواه از همه آنها تقاضا مي كنم در سال جديد براي جلوگيري از هر گونه ظلم و ستم و زورگويي نظام سرمايه داري بر عليه كارگران و مردم زحمتكش متحد شوند.

بخشی از پیام بهنام ابراهیم زاده از رهبران شناخته شده کارگری از بند ٣٥٠ اوین با عنوان انیجا نوروز هم در حبس است: در حالیکه در آستانه گذراندان چهارمین نوروز در حبس قرار دارم، این روز جشن و شادی را به شما مردم عزیز و به شما کارگران زحمتکش و بخصوص به شما کودکان کار و خیابان که قربانی شرایط ظالمانه هستید، تبریک و شادباش میگویم. مگر میشود ٤ سال و ٤ نوروز را در زندان سپری کرد و با دردهای مردمان آشنا شد و سکوت کرد و هیچ نگفت. اینجا نوروز هم در حبس است. و ادامه میدهد:” اما میدانیم و امیدواریم که فردا سبز تر خواهد شد. و آبادتر و آزادتر، چون ما میخواهیم.

بخشی از پیام نوروزی رسول بداغی معلم زندان به مناسبت نوروز به فرزندانش

نوروز ۹۳، پنجمین نوروزی است که بر سر سفره‌ی عید در کنارتان نیستم. پنج سال است که من به اتهام اعتراض به ستم های رفته بر آموزش و پرورش کودکان و نوجوانان در زندان هستم و نمی‌دانم بر سر آموزش و پرورش فرزندان خودم چه می‌آید. رسول بداغی در پیام خود میگوید: “بی‌گمان دیری نخواهد پایید که شما به راز نبودن من در کنار خودتان که همانا شجاعت، آگاهی، غیرت و قدرت انتقاد در برابر بی‌عدالتی‌ها در جامعه است پی خواهید برد. دوستتان دارم. پدر شما رسول بداغی از زندانی رجایی شهر کرج، بند ٤، سالن ١٢، سلول ٦

تعدادی از زندانیان سیاسی نیز از جمله محمد امیر خیزی، حمید رضا برهانی، محمد رضا پور شجره، شاهرخ زمانی، محمد جراحی، ایرج حاتمی، خالد حردانی، افشین حیرتیان، حسن طواف، مهدی ابیات، ناصح یوسفی، کریم معذی، محمد علی منصوری، میثاق یزدان نژاد، رضا فراهانی، با شعارهای آزادی های مدنی، نفی خشونت و نه به اعدام. به همین مناسبت پیام داده اند.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: