شهلا دانشفر

خوش آمديد

خانواده های زندانیان سیاسی بند ٣٥٠ مورد تهدید قرار گرفتند

اطلاعیه شماره ١٧٢

وضعیت بهنام ابراهیم زاده در انفرادی نگران کننده است

لاعیه فضای اعتراضی در میان زندانیان سیاسی بند های ٣٥٠ و ٢٤٠ و گوهردشت

روز گذشته خانواده های زندانیان سیاسی بند ٣٥٠ زندان اوین در اعتراض به حمله ددمنشانه ح10270473_1428998617349937_1184836146176829425_nکومت به زندانیان در ٢٧ فروردین ماه، فراخوان به تجمع برای امروز را داده بودند. بنا بر خبرهای رسیده در عکس العمل به این اعتراضات و هراس از گسترش آن٬ سرکوبگران رژیم با تعدادی از این خانواده ها تماس گرفته و آنها را مورد تهدید قرار داده و از آنها خواسته اند که به این تجمعات پایان بدهند. از جمله به گزارش هرانا  امروز به منزل یاشار دارالشفا یکی از زندانیانی که مورد ضرب و شتم مزدوران قرار گرفته بود رفته و برادر او کاوه دارالشفا را بازداشت کردند. مورد دیگر احضار معصومه دهقان، همسر عبدالفتاح سلطانی وکیلی است که بخاطر دفاع از حقوق زندانی در بند ٣٥٠ بسر میبرد. از معصومه دهقان خواسته شده است که در تجمع خانواده ها شرکت نکند. همچنین خانواده سعید حائری و داور حسنی وجدان از دیگر زندانیان سیاسی در بند هستند که مورد تهدید قرار گرفته اند. خانواده های زندانیان سیاسی و مردم عاملین و آمرین حمله به بند ٣٥٠ اوین را میشناسند و خواهان پاسخگویی مقامات مسئول در قبال حمله ددمنشانه به عزیزانشان هستند. خانواده های زندانیان سیاسی اعلام کرده اند که تا پاسخ نگیرند به اعتراضات خود ادامه میدهند

از سوی دیگر بر اساس خبرها هنوز یازده نفر از زندانیان سیاسی بند ٣٥٠ در انفرادی های ٢٤٠ بسر میبرند. ضمن اینکه آنها از همان روز آغاز بخاطر انتقالشان به انفرادی و ضرب و شتم و رفتار توهین آمیز با آنها، همچنان در اعتصاب غذا بسر میبرند. این زندانیان همچنین بخاطر ضرب و شتمی که بر آنان وارد شده، در وضعیت جسمانی بدی بسر میبرند. خواست فوری آنها و خانواده هایشان بازگرداندن آنان به میان همبندانشان در بند ٣٥٠، پایان یافتن فشار و آزار بر آنها و مداوای فوری پزشکی است.

سعید متین‌پور، مرتضی خسروی، بهنام ابراهیم‌زاده و جواد فولادوند از جمله زندانیانی هستند که در جریان حمله به بند ۳۵۰، دچار آسیب دیدگی  یسیارشدید شده‌ و به ٢٠ روز تحمل انفرادی محکوم گردیده اند. اخبار حاکی از وضع بد جسمی این زندانیان سیاسی خصوصا بهنام ابراهیم زاده و سعید متین پور است.

بهنام ابراهیم زاده چهره محبوب کارگری و از فعالین دفاع از حقوق کودکان است. او به جرم مبارزاتش در دفاع از حقوق کارگران و تلاش برای یک زندگی انسانی برای همه، ٥ سال حکم زندان دارد و زیر فشار شکنجه های رژیم اسلامی  آسیب های زیادی دیده است. از وضعیت کنونی بهنام خبری در دست نیست و ملاقاتی هم نداشته است. وضعیت زندانیان انفرادی ٢٤٠ نگران کننده است.

گفتنی است که تعداد زیادی از زندانیان بند ٣٥٠ در همبستگی با همبندانشان و با خواست بازگرداندن انها از بند انفرادی ٢٤٠ به ٣٥٠  و درمان آسیب دیدگان در اعتصاب هستند. زندانیان این بند با گذشت یک هفته از حمله دد منشانه رژیم به بند ٣٥٠، روز پنجشنبه ٤ اردیبهشت در هنگام هواخوری در محوطه بند راهپیمایی کردند و سرود خواندند و شعار سر دادند.

افشین حیرتیان، حشمت‌الله طبرزدی، صالح کهندل، سعید ماسوری، محمدعلی منصوری، رسول بداقی، محمدبنازاده امیرخیزی، خالد حردانی، حمیدرضا برهانی، باتیر شاه محمداف، میثاق یزدان‌نژاد و ناصح یوسفی، ۱۲ زندانی سیاسی زندان گوهردشت کرج نیز از صبح چهارشنبه ۳ اردیبهشت‌، در حمایت از زندانیان سیاسی بند ۳۵۰ زندان اوین دست به اعتصاب زده اند. همچنین ، جعفر (شاهین) اقدامی، سعید مدنی، مسعود باستانی، مصطفی نیلی، رضا انتصاری و مهدی محمودیان از شب چهارشنبه، با تراشیدن موهای سر خود  در حمایت از زندانیان بند ۳۵۰ و در اعتراض به ضرب و شتم آنان اعلام اعتصاب کردند. در تاریخ ٥ اردیبهشت نیز ٥ نفر دیگر از زندانیان بند گوهردشت به اسامی محمد داوری، علیرضا رجبیان فرد، جعفر گنجی، حمید کرواسی و محسن قشقایی این اعتراضات پیوستند. بدین ترتیب فضای اعتراضی در اوین، گوهردشت و در میان خانواده های زندانیان سیاسی بالا گرفته است.

کل حکومت و دستگاه قضائی اش مسئول حمله وحشیانه به زندانیان سیاسی در بند ٣٥٠ اوین هستند و مردم از آنها پاسخ میخواهند. بسیاری از خانواده های زندانیان سیاسی بند ٣٥٠ اوین اعلام کرده اند که تا وقتی پاسخ نگیرند و وضع عزیزانشان روشن نشود به تجمعات خود ادامه میدهند.

در کنار خانواده های زندانیان سیاسی بایستیم و اجازه ندهیم که زیر فشار و پیگیرد سرکوبگران رژیم قرار گیرند. افرادی که در همین مدت در جریان تجمعات این خانواده ها دستگیر شده اند باید فورا آزاد شوند.

به هر شکل که میتوانیم از زندانیان سیاسی در بند و تجمعات و اعتراضات خانواده های آنان  حمایت و پشتیبانی کنیم و به آنها بپیوندیم.

همه کارگران زندان و زندانیان سیاسی باید فورا از زندان آزاد شوند.

٦ اردیبهشت ٩٣، ٢٦ آپریل ٢٠١٤

Shahla_daneshfar@yahoo.com

Bahram.Soroush@gmail.com

http://free-them-now.blogspot.com

 

 

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: