شهلا دانشفر

خوش آمديد

حجاب برگیران میلیونی زنان

سه شنبه, ٣٠ ارديبهشت ١٣٩٣

معاون اجتماعی ناجای رژیم اسلامی، در شصت و چهارمین جلسه شورای اجتماعی که با شرکت نمایندگان دستگاههای مختلف حکومتی و با موضوع عفاف و حجاب در وزارت کشور برگزار شده، از تذکر به دو میلیون و ٩١٧ هزار زن در ایران که حجاب را زیر پا گذاشته اند، سخن میگوید. به گفته وی  در سال گذشته همچنین از  ٢٠٧ هزار و ٥٣ زن به خاطر “بدحجابی” تعهد گرفته شده و پرونده ١٨ هزار و ٨١ نفرشان نیز به جرم “هنجارشکنی” به مراجع قضایی ارجاع داده شده است.

قبلا هم اخبار مربوط به جدال جانانه زنان معترض با نیروهای امر و به معروفشان و اینکه چگونه زنان با آنان درگیر میشوند و حسابشان را کف دستشان میگذارند را بسیار شنیده ایم.

اینها همه کارنامه شکست رژیم اسلامی است. حکومت اسلامی ٢٦ نهاد و ارگان سرکوبش را در کنار نیروی انتظامی خود در خدمت تحمل حجاب اجباری بر زنان به کار گرفته است و این آخر و عاقبتشان است. از جمله در خطبه نماز جمعه هفته گذشته فریاد امام جمعه شان از بیحجابی زنان بالا بود و بعدش نیز نیروی شکست خورده  حزب الله علیه “بدحجابان” به خیابان ریختند و هوار هوار کردند.
این خبرها  به روشنی حاکی  از فاز جدیدی در مبارزه علیه حجاب و نفی عملی آن در جامعه است. گوشه ای از این جنبش اجتماعی را امروز در صفحه فیس بوکی “آزادی های یواشکی زنان”،  که در آن هزاران زن از شهرهای مختلف بی حجاب عکس میگیرند و با انتشار علنی آن در مدیای اجتماعی رژیم آپارتاید جنسی و پرچم آن حجاب را به چالش میکشند را میتوان دید. این جنبش نوین رهایی زن است که با پرچم لغو عملی حجاب متحد شده و به جلو می آید و مهر خود را بر سیر تحولات سیاسی امروز جامعه میکوبد. جنبشی که باید وسیعا به آن پیوست.

 

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: