شهلا دانشفر

خوش آمديد

سلامت” مردم نیز فروشی است” 

حسن قاضی زاده هاشمی وزیر بهداشت ایران، طی سخنانی از  “حوزه سلامت” به عنوان یک بخش کاملا اقتصادی سخن گفته و از تبدیل شدن آن به “بخش سودآور” برای سرمایه گذاران خصوصی خبر میدهد. در همین رابطه او در سخنانش از پروژه ساخت بیمارستان های زنجیره ای توسط شرکت مپنا سخن میگوید.

این خبر حکایت از رسمیت دادن  آشکار بر بی تامینی و محرومیت مردم  ایران از بهداشت و درمان رایگان و متناسب با استانداردهای شایسته انسان است. بدین ترتیب در ایران تحت حاکمیت جمهوری اسلامی٬ سلامت و درمان مردم نیز فروشی و منبع سود و درآمد است.

بنا به گزارشات خود حکومت اسلامی هزینه روز افزون درمان و دارو هر روز بخش عظیمی از مردم را  به زندگی زیر خط فقر رانده است. در خبر ها بسیار شنیده ایم که بسیاری از بیماران بدلیل نداشتن پول درمان به بیمارستان ها پذیرفته نمی شوند. بسیار اتفاق افتاده است که چون بیمار از پس تسویه حساب هزینه درمانش بر نیامده ، با انواع و اقسام تحقیر و توهین روبرو شده و حتی در بیمارستان محبوس شده و یا  بیرونش انداخته اند. حتی کارگری که بیمه تامین اجتماعی دارد و ماهانه از حقوقش پولی کسر شده تا هنگام نیاز تحت معالجه قرار گیرد، اما با دریافت نازل ترین خدمات ناگزیر به قبول هزینه های سنگین درمان شده است. بیمه هایی “تکمیلی” را هم باب کردند تا بیشتر کارگر را سرکیسه کنند.

 صحبت های امروز وزیر بهداشت روحانی مبنی بر تبدیل سلامت به بخشی سودآور برای سرمایه گذاران خصوصی، به معنی ریختن آب پاکی بر روی دست مردم و فروش جان و سلامت انسانها به سود سرمایه است. پاسخ ما مردم به این گستاخی ها، درمان و بهداشت رایگان برای همه است. روشن است که مردم در برابر چنین طرحهایی ساکت نمی مانند و نباید ساکت ماند.

شهلا دانشفر

سایت ژورنال:

شنبه ۱۷ آبان ۱۳۹۳

http://journal-ruzaneh.com

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: