شهلا دانشفر

خوش آمديد

 نه تامین اجتماعی، نه سلامت، درمان رایگان برای همه

707738

روز هشتم آذر ماه حدود ٣٠٠ نفر از کارگران شاغل و بازنشسته در تهران در اعتراض به طرح ادغام منابع مالی درمانی سازمان تامین اجتماعی در بیمه سلامت، مقابل مجلس اسلامی تجمع کردند. این چندمین بار است که این کارگران در اعتراض به این موضوع تجمع میکنند و مساله به زندگی بخش عظیمی از کارگران شاغل و بازنشستگان مربوط و به فضای اعتراضی وسیعی در میان آنان دامن زده است. به گفته کارگران اجرای این طرح ارائه خدمات درمانی کاهش بیشتری پیدا کرده و به مراتب از بدتر خواهد شد.

البته بحث منابع مالی، آنهم در تامین اجتماعی که مافیای بزرگ اقتصادی حکومت اسلامی است. دزدیهای میلیاردی در آنصورت گرفته است و آخرین پرونده های برملا شده اش، به دزدیهای میلیاردی سعید مرتضوی و بابک زنجانی برمیگردد، موضوع مهمی در حکومت است.

اکنون نیز دعوا بر سر همین موضوع است و در جریان آن بخشی از مجلس و دار و دسته های خانه کارگر مخالف جابجایی منابع مالی تامین اجتماعی به بیمه “سلامت هستند. تلاش خانه کارگریها این است که اعتراض کارگران را پشتوانه هدف خودشان قرار دهند. اما اعتراض کارگران به سطح نازل خدمات درمانی و کل این بچاپ بچاپ هایی ست که صورت میگیرد.

زیر فشار این تجمعات و فضای اعتراضی در میان کارگران و در دل کشاکش هایشان روز ١٨ آذر هیات رئیسه مجلس رسیدگی به این طرح را موقتا از دستور خارج کرد و این خود موفقیتی برای کارگران است. البته مخالفین حکومتی این طرح یعنی مدیر عامل تامین اجتماعی و اعضای “فراکسیون کارگری” پیشنهاد بازبینی و اصلاح این طرح را دارند. اما نباید اجازه داد که کارگران بین بیمه تامین اجتماعی و سلامت پاسکاری شوند و مبارزات آنان بدنبال این جناح و آن جناح حکومتی کشیده شود. برای کارگران نه بیمه فعلی تامین اجتماعی، و نه بیمه سلامت پاسخ نیست. خواست اصلی کارگران درمان و بهداشت رایگان برای همه است. کارگران میگویند دارایی های تامین اجتماعی متعلق به خود کارگران است و با این دارایی ها میتوان بهترین خدمات درمانی و بیمه های اجتماعی را در اختیار کل کارگران گذاشت. درمان و بهداشت رایگان حق مسلم همگان است.

شهلا دانشفر

http://journal-ruzaneh.com/

 

 

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: