شهلا دانشفر

خوش آمديد

شاپور احسانی راد از رهبران محبوب  کارگری بازداشت شد

lolehsafa2

ساعت ٢٢ امشب ٢٦ اردیبهشت مامورین امنیتی به درب منزل شاپور احسانی راد عضو هیات مدیره  اتحادیه آزاد کارگران ایران،  از هماهنگ کنندگان طومار ٤٠ هزار امضا بر سر خواست افزایش دستمزدها و نماینده اخراجی محبوب کارگران نورد لوله صفا رفته و او را دستگیر کردند. مامورین اطلاعات حکومت اسلامی با در دست داشتن حکم دادستان شهرستان ساوه شاپور احسانی راد را به اتهام تحریک کارگران نورد لوله صفا بازداشت کردند. بنا بر خبر منتشر شده از سوی اتحادیه آزاد کارگران ایران شاپور احسانی راد طی هفته های گذشته دوشادوش کارگران اعتصابی نورد لوله صفا، برای موفقیت این اعتصاب بر حق کارگران تلاش کرده و اکنون به همین جرم حکم بازداشتش صادر شده است.

کارگران نورد لوله صفا ٥ ماه دستمزد خود را طلب دارند. ١٧ ماه است حق بیمه شان پرداخت نشده است. و برای نقد کردن طلب هایشان نزدیک یکماه است که در اعتراض و مبارزه هستند و به جای محاکمه و دستگیری کارفرما که دستمزد و حق و حقوق کارگران را به گرو گرفته است، و حتی حاضر به پرداخت یکماه از طلب کارگران نشده است، شاپور احسانی راد را که مدافع حق کارگران است، دستگیر کرده اند.

شاپور احسانی را دستگیر کرده اند، تا اعتراض کارگران نورد و لوله صفا را عقب بزنند و بر روی پیشروی هایی که مبارزات کارگران نورد لوله صفا برای کل جنبش کارگری در ایران داشته است، سایه بیندازند. اما کارگران نورد لوله صفا با اعتراضاتشان نشان داده اند، که در برابر این فشار ها کوتاه نمی آیند. کارگران حق و حقوقشان را میخواهند. دستگیری شاپور احسانی راد، شانه بالا انداختن در برابر زندگی و معیشت هزار کارگر نورد لوله صفا است که ٥ ماه است دستمزدشان را نگرفته اند و دستمزدهای زیر خط فقر زندگی و معیشتشان را هر روز بیشتر به تباهی میکشد. پاسخ این گستاخی در قبال مبارزات برحق کارگران، دفاع قاطعانه از شاپور احسانی راد است.

شاپور احسانی راد باید فورا آزاد شود.

زنده باد اعتصاب کارگران نورد لوله صفا

زنده باد  شاپور احسانی راد

٢٦ اردیبهشت ١٣٩٤ ٬ ١٦ مه  ٢٠١٥

Shahla. Daneshfar2@gmail.com

http://free-them-now.com

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: