شهلا دانشفر

خوش آمديد

 کارگران علیه اعدام

Reza_Shahabiبهنام-ابراهیم-زادهنامه اعتراضی رضا شهابی و بهنام ابراهیم زاده علیه اعدام

جنبش علیه اعدام قویتر از هر وقت به میدان آمده است. طومار های اعتراضی از درون جامعه و از زندان علیه اعدام ها منتشر میشود. در همین راستا نامه اعتراضی رضا شهابی و بهنام ابراهیم زاده دو نفر از رهبران شناخته شده کارگری که در زندان بسر میبرند، در این هفته ، علیه اعدام و برای آزادی زندانیان سیاسی، صدای اعتراض این جنبش از زندان است. قبلا نیز از سوی تشکلهای کارگری و نیز از سوی رهبران کارگری از زندان و در بیرون از زندان ما شاهد انتشار چنین بیانیه هایی علیه اعدام ها بوده ایم.

این درحالیست که بنا به گزارشات هم اکنون بیش از ١٨٠٠ زندانی در زندانی قزل حصار با اعتصاب غذای خود علیه اعدامها به اعتراض برخاسته اند و هر روز شاهد تجمعات اعتراضی خانواده های کسانی هستیم که عزیزانشان در خطر اعدام قرار دارند. همچنین در همین مدت شهرهای کردستان از جمله مریوان و سنندج، نوسود، سقز، بانه مراکزی مهم از اعتراض علیه اعدام بوده است. در تهران نیز در همین مدت جوانان و مردم معترض با ابتکارات جالبی چون برپایی تاتر و کنسرت موزیک و تاتر های خیابانی، علیه اعدام ها به سخن برخاسته و انسانیت را فریاد زدند. همچنین هنرمندان با فیلم هایشان وارد این عرصه از نبرد شده اند. یک نمونه اش اجرای دو برنامه گلریزان در سه ماه قبل با هدف کمک به نجات جان دو زن جوان محکوم به اعدام است. اینها همه سخن از جامعه ای دارد که در چنین اشکال مدرنی دارد به اعتراضاتش شکل میدهد و در برابر رژیم اسلامی و جنایاتش قد علم میکند.

در چنین جنب و جوشی از اعتراض علیه اعدام است که رضا شهابی و بهنام ابراهیم زاده از زندان نامه میدهند و صدای اعتراض خود را علیه اعدام ها بلند میکنند. در چنین چنب و جوبشی از اعتراض علیه اعدام است که این دو چهره شناخته شده کارگری خواستار آزادی فوری همه زندانیان سیاسی از زندان میشوند.

دولت روحانی برای وقت خریدن و نجات نظام اشان از خشم مردمی که جانشان به لب آمده و در کمین به زیر کشیدن این حکومتند، ماشین سرکوب و جنایتش را سرعت داده است تا از طریق چوبه های دار، مردم را به سکوت بکشاند. در کنار این سرکوب ها دولت روحانی در عین حال میکوشد که پروسه کوتاه آمدن رژیم اسلامی از شعارهای ضد آمریکایی و عقب نشینی شان در مقابل امریکا و دول غرب را بعنوان پیروزی به افکار عمومی بفروشد، تا مانع بهم ریختن اوضاع و به جلو آمدن مردم متعرض شود. باید با تمام قدرت علیه اعدام ها این ماشین سرکوب رژیم اسلامی ایستاد.

اقدام رضا شهابی و بهنام ابراهیم زاده یک الگو است. میتوان در همه محیط های کارگری طومارهای اعتراضی علیه اعدام به راه انداخت و وسیعا به این حرکت و به موج گسترده علیه اعدامها پیوست.

اعتراضات کارگری گسترده است، میتوان کاری کرد که یک موضوع مهم اعتراضات در همه مراکز کارگری اعتراض علیه اعدام ها و اعلام خواست آزادی فوری همه زندانیان سیاسی از زندان باشد. کارگران میتوانند در هر کجا که تجمعی دارند و اعتراضی برپا کرده اند، خواست لغو مجازات اعدام و آزادی فوری کارگران زندانی و همه زندانیان سیاسی را در صدر خواستهایشان قرار دهند.

متن نامه رضا شهابی و بهنام ابراهیم زاده را در زیر میخوانید:

اعدام ها را متوقف و زندانیان سیاسی را فورا آزاد کنید

مردم شریف ایران، مردم انساندوست دنیا

همانطور که میدانید در حال حاضر دهها فعال کارگری و تعداد زیادی از زندانیان سیاسی و عقیدتی با اتهاماتی واهی و به جرم مبارزه برای حق و حقوق خود در زندانند. جرم اینها این است که تلاش کرده اند کارگران را برای احقاق حقوق خود متشکل کنند، و علیه بیعدالتی ها و بیحقوقی ها ابراز مخالفت کرده اند . این درحالی است که دولت آقای روحانی با آزاد کردن شماری از زندانیان که اکثرا هم “خودی” بوده اند ژست “اعتدال” به خود گرفته است. ما زندانیان محکوم در بند ٣۵٠ زندان اوین ضمن اعلام خوشحالی از آزادی کسانی که در همین مدت از زندان آزاد شده اند، اعلام میکنیم اولا غوغا بر سر آزادی زندانیان سیاسی و وعده های پیشاانتخاباتی یک هیاهو بیشتر نبوده و آزادی همین تعداد نیز بخاطر اعتراضات داخلی و یا جهانی صورت گرفته است.

ما زندانیان بند ٣۵٠ زندان اوین، اعلام میکنیم که نه تنها خبری از آزادی دهها کارگر زندانی و شمار بسیاری از زندانیان سیاسی و عقیدتی نیست، بلکه فشار بر روی آنها شدت یافته و اعدام ها نیز چندین برابر شده است. توهین و بدرفتاری با زندانیان به حد اعلای خود رسیده و بی توجهی به معالجه و دوا و درمان زندانیان بیمار بیداد میکند.

ما مجرم نیستیم و جنایتی نکرده ایم که باید مورد اینهمه اذیت و آزار و توهین قرار گیریم و به سالها زندان محکوم شویم. سوال ما این است که آیا ارگان های حکومتی میتوانند به جامعه اعلام کنند که جرم ما چه بوده است؟ آیا صدا و سیمائی که هزینه هایش از طریق اسثتمار ما کارگران و مالیات از مردم تامین میشود این جسارت را دارد که مناظره ای با ما ترتیب بدهد تا مردم هم از جرائم! ما مطلع شوند؟ آیا آقای روحانی و سیستم قضائی کشور حاضرند با ملاقات یک هیئت بین المللی از زندان اوین موافقت کنند؟

ما کیفرخواست سنگینی علیه کسانی داریم که آزادی را از ما گرفته اند و ما را از بودن در کنار عزیزانمان محروم کرده اند. اولین خواست ما آزادی فوری و بدون هیچ قید و شرطی از زندان است. خواست اضطرای ما نیز این است که تمامی زندانیان سیاسی که نیاز به درمان و معالجه دارند، با استاندارد قابل قبولی تحت درمان و معالجه قرار گیرند و بیمارانی که احتیاج به معالجه در بیرون زندان دارند به آنها مرخصی لازم داده بشود. ما میخواهیم که به تحقیر و بدرفتاری های روزمره زندانبانان با زندانیان فورا و برای همیشه پایان داده شود و امکانات ملاقات با بستگان و وکلای زندانی در فضائی توام با احترام فراهم شود. ما خواهان اعزام هیئت های بین المللی برای بازدید از زندان اوین و کلیه زندانهای کشور اعم از سیاسی یا غیر سیاسی هستیم. ما مخالف مجازات اعدامیم. اینها برخی از خواست های بحق ما است.

ما مخالف مجازات اعدام هستیم. و آخرین تاکید ما توقف فوری اعدامهاست. ما از مردم شریف ایران و مردم انساندوست در سراسر جهان میخواهیم که فعالانه از خواست های ما حمایت کنند و همه جا صدای ما باشند.

رضا شهابی عضو هیات مدیره سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه- بند ٣۵٠ زندان اوین

بهنام ابراهیم زاده فعال کارگری و دفاع ا زحقوق کودک، عضو کمیته پیگیری تشکلهای آزاد کارگری و جمعیت دفاع از کودکان کار و خیابان، زندان اوین پند ٣۵٠

برگرفته از پایگاه خبری بهنام ابراهیم زاده

سه شنبه, ۱۲ام آذر, ۱۳۹۲

 

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: